Jagody goji są bogatym źródłem wielu witamin i minerałów. Są to także bardzo smaczne owoce. Przypominają one żurawinę, zarówno w wyglądzie jak i w smaku. Te zdrowotne owoce są bogate w antyoksydanty, zwalczają one wolne rodniki. Stymulują one także układ immunologiczny i tym samym podnoszą odporność. Mogą one także obniżyć ciśnienie krwi. Dodatkowo, regulują one poziom cukru we krwi, zapobiegają cukrzycy oraz wpływają na zmniejszanie cholesterolu. Owoce goji mają również bogatą historię, bowiem stosowane są one w medycynie chińskiej i medycynie tybetańskiej już od 2500 lat. Czym jeszcze wyróżniają się te lecznicze owoce? Przede wszystkim doskonale wspomagają one układ pokarmowy, przeciwdziałają zaparciom i stymulują ruchy jelit. Są one także bardzo pomocne w problemach z reumatyzmem. Jagody te, wspierają pracę oczu, stawów i pracę kości.

Jagody goji i ich lecznicze właściwości

Owoce goji są dobrym źródłem witaminy C i z tego powodu są one takie efektywne w walce z zarazkami, grzybami i wirusami. Dodatkowo, mają masę witamin z grupy B. Są to witaminy: B1, B2 oraz B6. Warto wiedzieć, że witamina B1 zwana również jako tiamina, współuczestniczy między innymi w prawidłowym funkcjonowaniu bardzo ważne układu, mianowicie układu nerwowego. Ta ważna witamina wspomaga także pracę mięśni oraz pracę serca. Witamina ta, przeciwdziała również chorobom związanym z układem krążenia. Kolejna z witamin czyli B2 zwaną również ryboflawiną, współuczestniczy w tworzeniu czerwonych krwinek. Jest ona bardzo ważna przy zapobieganiu anemii. Bierze ona także udział w procesach związanych z prawidłowym widzeniem. Kolejna z witamin, B6 znana jako koenzym, pozytywnie wpływa na wygląd skóry. Bierze ona także udział w regulacji procesów hormonalnych w organizmie. Jagody goji są bogatym źródłem żelaza, składnika hemoglobiny. Żelazo pełni bardzo ważną rolę w organizmie, dotlenia ono komórki oraz co ważne, przeciwdziała anemii.

Zastosowanie jagód goji w kuchni

     Jagody goji mogą stanowić zdrową przekąskę w ciągu dnia. Doskonale również łączą się one z innymi owocami. Z miodem smakują one również wybornie. Nadają one lekkiej kwaskowatości każdej potrawie, dlatego pasują one zarówno do dań słodkich jak i do dań wytrawnych. Te smaczne i zdrowe owoce, cechują się przede wszystkim działaniem oczyszczającym oraz wzmacniającym, dlatego warto je dodawać do potraw z racji ich doskonałych właściwości. Można je dodawać do następujących propozycji:

  • porannej owsianki z owocami,
  • szejka owocowo-warzywnego,
  • zdrowotnego koktajlu,
  • sałatki owocowej,
  • sosów do mięs,
  • domowej herbaty owocowej,
  • dżemu i innych przetworów.